Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ceny domków wypoczynkowych

Ceny domków letniskowych

Domek letniskowy to dzisiaj komfort na jaki właściwie każdy może sobie pozwolić. Bez wcześniejszych rezerwacji, ryzyka nie znalezienia wolnych miejsc w obiektach rekreacyjnych i z uwagi na wygodę w każdych warunkach- warto!, ponieważ to wszystko zagwarantuje posiadanie własnego na przykład drewnianego domku wypoczynkowego w górach lub nad jeziorem.

Nie musi to być duży budynek, najważniejsze aby był wykonany zgodnie z wizją przyszłego właściciela. Ktoś mógłby rzec, że to luksus dla wybranych, jednakże wcale tak nie jest. Ceny bywają bardzo przystępne. Jedynym utrudnieniem może okazać się wyszukanie odpowiedniej lokalizacji i kupno działki, której cena zwłaszcza na terenach atrakcyjnych turystycznie może być dosyć wysoka.

Jednakże i w tym wypadku wielu udaje się znaleźć ciekawe lokalizacje w niskich cenach a jeśli już ktoś ma takie miejsce to naprawdę koszt budowy domu wypoczynkowego nie musi okazać się inwestycją całego życia. Mała chatka z drewna w wersji sezonowej bez ocieplenia to wydatek rzędu około 20 tys. zł. bez montażu, można także wybrać wersję całoroczną za niecałe 10 tys. zł. więcej. Znajdą się też takie za niewiele ponad 10 tys. zł. Zazwyczaj koszty montażu obejmują 10-15% wartości wykonanego obiektu.

Rozpiętość cenowa jest tak naprawdę bardzo duża, ponieważ wszystko uzależnione jest od powierzchni użytkowej takiego domu, wykorzystania konkretnego materiału do jego budowy, wyposażenia go w poszczególne instalacje oraz od tego czy będzie on postawiony na betonowym fundamencie czy też bez fundamentu. Są to tylko podstawowe czynniki warunkujące cenę domu. Do tego doliczyć należy okna, pokrycie dachowe, wykończenie wewnętrzne itp.

W takim układzie cena za metr kwadratowy netto może sięgać 2 tys.zł. co przekłada się na całkowity koszt, jeśli dom miałby około 30m2, w granicach 70 tys. zł. Jednakże możliwości jest bardzo wiele i osoby pragnące stać się posiadaczami domku wypoczynkowego mogą wybrać spośród dosyć bogatej oferty poszczególnych producentów domków letniskowych, także tych całorocznych.

Przy wyborze konkretnego projektu warto kierować się zasadą, że im większa powierzchnia domu tym jego wykonanie bywa tańsze, toteż nie warto z uwagi na oszczędność kosztów wybierać małego domu, bo może okazać się, że jego budowa wyniesie tyleż samo co budynku znacznie większego.