Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Domki drewniane na lato

Domki drewniane

Drewno to bardzo dobry materiał na budowę domu. Ekologiczny i przyjazny człowiekowi a co tak wiele osób podkreśla: letniskowy domek wykonany z tego materiału to urokliwa chatka, w której wypoczywanie to sama przyjemność. To fakt: domy drewniane znacznie bardziej przykuwają uwagę niż domki murowane, tak powszechne. Obecnie pojawia się ich coraz więcej i występują nie tylko w formie rekreacyjnej, ale również do całorocznego zamieszkania.

Jeśli ma być on typowo letniskowy to nie musi posiadać instalacji grzewczej, ani kominka, ponieważ posłuży tylko do sezonowego wypoczynku latem. Tego typu domków pośród gotowych projektów jest sporo i bardzo różnie się przedstawiają pod względem konstrukcyjnym. Bywają bardzo proste chatki z dwustronnym spadzistym dachem na podstawie prostokąta, jak też domy zwane rekreacyjnymi również przeznaczone na odpoczynek letni z werandą, dodatkowym zadaszeniem, mieszkalnym poddaszem czy tarasem z drewna wykonanym tuż u wejścia do domku.

Wizje architektów są bardzo różne a niektóre nawet do tego stopnia pomysłowe, że aż trudno się oprzeć posiadaniu już gotowego domu. Kształt wymarzonego domu letniskowego z drewna to indywidualne wyobrażenie, dlatego więc wszelkie przeróbki w projektach są dozwolone, a biura projektowe dokonują ich w ramach świadczonych usług.

Do wyboru mamy nie tylko sam kształt budynku, ale jego kolor, rodzaj drewna, z jakiego zostanie wykonany, czy będą to bale, czy też jego budowa opierać się będzie na technologii szkieletowej. Inwestor może zdecydować również, czym będzie pokryty dach: dachówką, blachą lub może specjalną papą w kolorze czarnym czy czerwonym. Współczesne budownictwo proponuje mnóstwo rozwiązań atrakcyjnych tak pod względem ceny jak i wygody oraz wytrzymałości użytkowania.

Przykładowo dom letniskowy, który można także zaadaptować na całoroczny lub nawet mieszkalny o powierzchni do 60m2 z poddaszem, balkonem i tarasem to koszt około 40 tys. zł. wraz z montażem. Nie jest to oszałamiająca kwota a zważywszy na to, że w takim budynku jest sporo miejsca i jest on odpowiednio ocieplony, to naprawdę się opłaca.

Śmiało można go wykonać bez fundamentu, jednakże montuje się również na betonowym fundamencie, co zapewnia mu świetną stabilność jak też izolację od gruntu. Podobny kształt i ceny innych domków sprawiają, że warto  zainwestować w budowę z wielu względów.