Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/kei/public_html/079.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Domki szkieletowe na lato

Letniskowe domki szkieletowe

Technologia budowania gotowych domów szkieletowych jak żadna inna nadaje się na budowę domku letniskowego. Jest ona szybka, ale nie mniej solidna w porównaniu do sposobu budowy murowanych domków. Jej podstawowe cechy to: konstrukcja oparta na drewnianym szkielecie, a może też być to dom w całości wykonany z drewna, co jeśli chodzi o wypoczynkową rezydencję jest szczególnie atrakcyjne.

Następnie sama budowa to stosunkowo niedługi czas oczekiwania na upragnione rezultaty no i co najważniejsze mniejsze koszty związane z budową tak zwanego domu kanadyjskiego w systemie szkieletowym niż w przypadku zgromadzenia materiałów na budowę domu murowanego tradycyjnie. Chcąc stać się posiadaczem szkieletowego domku letniskowego należy oczywiście uzyskać odpowiednie pozwolenie na budowę, ale zanim to nastąpi znaleźć dobrą firmę i wybrać projekt.

Projekty oferują same firmy budowlane, ale jeśli już będziemy mieć na oku daną firmę, ta może wykonać dom na bazie projektu nie własnego ale wykonanego przez biuro projektowe. Jest on ważny z punktu widzenia formalności jakie należy wypełnić starając się o pozwolenie na budowę domku letniskowego.

Taki domek może zostać przygotowany z myślą o całorocznym użytkowaniu lub też w wersji sezonowej z możliwością późniejszego przekształcenia. W zależności od działki jaką się dysponuje można wybrać mały domek o powierzchni użytkowej do 40m2 lub coś większego. Z reguły letniskowe domy nie są ogromne, częściej ośrodki rekreacyjne decydują się na budowę czegoś większego. Dla 5-6 osobowej rodziny domek od 40-50 m2 z użytkowym poddaszem będzie w zupełności wystarczający.

U góry można zaplanować jedno duże lub dwa mniejsze pomieszczenia a na dole salon z kominkiem, łazienkę i oddzielną sypialnię. Taki zgrabny drewniany domek to marzenie wielu osób, które właśnie dzięki technologii szkieletowej jest dostępne dla szerszego grona osób, dzięki przystępnej cenie.

Ponadto samo użytkowanie takiego domu jest tanie i ekonomiczne, pod warunkiem, że został on solidnie wykonany. W tym celu dobrze jest rozejrzeć się za firmą od dłuższego czasu działającą na rynku, znającą zagadnienie domów szkieletowych od podszewki i cieszącą się wysoką renomą. Wtedy możemy być pewni że nasz wyśniony domek letniskowy nie oprze się żadnym warunkom atmosferycznym, zapewniając komfort cieplny oraz wytrzymałość na silne wiatry.